Тіньовий сектор ринку зерна в Україні досяг 50%

Дана ситуація є вкрай небезпечною для легальних виробників, проте держава дивиться на проблему “крізь пальці”. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

«У зв’язку з тим, що держава ставить українських аграріїв у вкрай невигідні умови роботи, багато виробників зерна переходять в тіньовий сектор. Від роботи в тіні безліч плюсів. По-перше, ти заробляєш більше, оскільки розрахунок йде у валюті за реальним курсом долара, який є вище, ніж курс НБУ. По-друге, тобі не потрібно платити податки. Порівняйте: легальні виробники зерна платять близько 1 тисячі 500 гривень податків за гектар землі, а нелегальні близько 26 гривень. Більш того, оскільки «чорні» виробники орендують землю за готівку, без будь-яких документів, то орендодавець ще й має можливість отримувати субсидію, оскільки його «білі» доходи мізерні», – розповів Михайло Соколов.

За його словами, на сьогодні тіньовий сектор ринку зерна в Україні досяг 50%, а ось «легальне» виробництво і оренда землі скорочується. На жаль, уряд дивиться на цю проблему “крізь пальці” і аграріям доводиться самостійно боротися з нелегальним ринком.

«Для легальних виробників зерна наявність такого великого сектора тіньового виробництва вкрай небезпечно, оскільки вони втрачають свою конкурентну здатність: ціна на« біле» зерно через податки значно вища, ніж на «чорне». Сьогодні нам доводиться конкурувати не тільки на світовому ринку, а й на внутрішньому, що дуже сильно виснажує галузь»- резюмував Михайло Соколов.

Добавить комментарий