Автомобільні перевезення зерна

Проїжджаючи уздовж безкраїх полів, насолоджуючись їхньою красою і буйством барв, кожен українець сподівається на хороший урожай, а безпосередні учасники аграрних торгів прораховують вартість доставки до місць зберігання, збуту, переробки. Автомобільні перевезення зерна в умовах нашої країни, особливо її південного регіону, мають особливе значення. Переваги цього виду транспортування очевидні:

Зрозуміло, чому товаровиробники надають перевагу саме вантажним автомобілям – це дозволяє переміщати зерно швидко, вільно обирати майданчики завантаження-вивантаження, використовувати транспортний засіб, який відповідає величині вантажу, підбирати й контролювати маршрут. Доставка зернових може здійснюватися: 1) всередині господарства, підприємства, комплексу; 2) між виробником і покупцем однієї країни, на міжнародному рівні; 3) як сполучна ланка при комбінованих перевезеннях. Ще один плюс: зерно змінює тільки своє просторове положення, жодним чином не фізичні, хімічні властивості (тоді як тривалі перевезення водним шляхом наприклад можуть негативно відбитися на продукті).

Вибираючи автотранспорт для перевезення зернових, важливо враховувати кілька критеріїв:
1) вантажопідйомність;
2) тип кузова;
3) можливість експлуатації з причепом;
4) фірму-виробник;
5) ступінь зношеності.

– висока мобільність, маневреність, пристосовність;
– проїзд по ґрунтових дорогах (іноді зовсім по бездоріжжю);
– швидкість (особливо на коротких дистанціях);
– співвідносна з відстанню вартість;
– точність;
– надійність;
– збереженість.

Парк вітчизняних перевізників представлений автомобілями з вантажопідйомністю до 6, від 6 до 10, понад 10 т. Саме важковаговики найбільш цікаві для агробізнесу: адже чим більше завантажиш за раз, тим рентабельнішим буде перевезення. Ні для кого не секрет, що на українських дорогах можна побачити автопоїзди з вантажем у 100 і навіть 200 тонн (правда, в останньому випадку власник був оштрафований на 45 тис. доларів). Спробою відрегулювати перевезення стало введення вагового контролю та обмежень пересування за температури, вищої ніж 28 ℃ (для авто ≥ 24 т).

Потрібно враховувати також тип кузова, що визначає спосіб навантаження:
– бортові зерновози (найкращим варіантом вважається кузов з розвантаженням на обидва боки);
– самоскиди;
– цистерни.
Найбільш універсальними вважаються самоскидні зерновози-автопоїзди (можуть перевозити до 30 т), найменш поширені – зерновози-цистерни (розраховані переважно на борошно, комбікорми).
Величезне значення має наявність причепа (напівпричепа), що додає 18–20 т вантажу.
При виборі авто є сенс звернути увагу на виробника – іноземного/вітчизняного. Наприклад, КАМАЗи, більш поширені, ніж МАЗи, ДАФи, показують в окремих випадках кращу прохідність, але виходять з ладу частіше. Простежуються дві тенденції: щороку зростає кількість нових вантажівок іноземного виробництва, проте збільшується знос вже наявних автомобілів.

Статистичні дані з терміну експлуатації вантажного парку:
 до 5-ти років – 12%;
 5–8 – 20%;
 8–10 – 22%;
 більше 10-ти – 46%.
Безперечно – окупність комерційних перевезень (особливо під час простою) буває недостатньою, деяким власникам не вистачає не тільки бажання, але й коштів для оновлення рухомого складу.

Автопарк групи компаній «Вітерра» представлено новими МАЗами, що забезпечують європейський рівень надання послуг за помірними цінами.
Справність автомобіля, його відповідність сучасним вимогам, у тому числі безпеки, гарантує першокласний транспортний сервіс. В умовах конкуренції це запускає ланцюгову реакцію (ми віримо!) щодо підвищення відповідальності підприємств стосовно якості перевезення та збереження доріг.

Етапи перевезення автомобільним транспортом

Крім здійснення власне перевезення, необхідно відстежувати й регулювати супутні процеси:
– підготовку ТЗ;
– навантажувально-розвантажувальні роботи;
– зберігання (за необхідності).
Кожен з цих елементів впливає на ефективність процесу в цілому, знижуючи або підвищуючи витрати.
Розвиток автомобільних перевезень – одна з найважливіших складових розвитку економіки України.

Потенціал цієї галузі настільки великий, що навіть IT-фахівці зацікавлені й випускають спеціальні додатки, що регулюють багатотоннажну доставку.

Добавить комментарий