Ціна на кукурудзу

закупка кукурузызгідно з ДСТУ 4525:2006

– вологість – базис 14,0%;
– сміттєва домішка – базис 2,0 %;
– зернова домішка – макс. 15 %;
– пошкоджені зерна – базис 5,0%, макс. 8,0%;
– биті зерна – базис 5,0%, макс. 15,0%.

Закупівлю сільськогосподарської продукції в інтересах групи компаній «Вітерра» здійснює її учасник – ТОВ «Ерідан-комерц».

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що ми готові до обговорення зазначених цін залежно від строків та обсягів поставки.

Водночас нагадуємо, що основою закупівельної діяльності нашої компанії є придбання зерна безпосередньо з місць виробництва (поля, току, складу). Ціни в такому випадку розраховуються індивідуально.

Кукурудза: ціна та перспективи розвитку українського ринку

Кукурудза – культура, виробництво якої розвивається в Україні революційними темпами. Нещодавно вирощування цієї культури не мало пріоритетного характеру, а ціна на кукурудзу не завжди виправдовувала витрати на її виробництво. Ситуація докорінно змінилася після вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ). Причиною став високий попит на цю культуру у світі через її високу харчову цінність. Кукурудза здебільшого використовується в кормовиробництві (близько 75%). Крім того, з кукурудзи одержують етанол, газ, крохмаль, олію, крупи, цукор і т. д.

В останні роки в Україні найбільш інтенсивно розвивається власне виробництво продукції, сировиною для якої виступає кукурудза та продукти її переробки. Саме така тенденція формує позитивні передумови для ціноутворення. Високий рівень конкурентної боротьби між компаніями, орієнтованими на експорт, і внутрішньої переробкою – це основа для підтримання високої закупівельної ціни і, як наслідок, рівня рентабельності виробництва.

Ціна на кукурудзу є визначальним фактором у методах конкуренції на українському ринку сільськогосподарської продукції. Ураховуючи загальносвітові тенденції розвитку ринку вуглеводневих джерел енергії, перспективи українського ринку кукурудзи вбачаються нам райдужними. Найімовірніше, надалі ціна на кукурудзу як на світовому, так і на українському ринках зростатиме.

Загальносвітове виробництво кукурудзи становить близько 1 млрд тонн. Найбільшими виробниками кукурудзи у світі є США, Північна і Південна Америка – близько 50%, країни Азії – 30%, Європейський Союз і Східна Європа – 11%, африканські країни – 7%, Австралія – 2%. Наша країна виробляє близько 30 млн тонн кукурудзи на рік, займаючи 3% світового і 27% європейського ринку, будучи 5-им виробником кукурудзи у світі.

Найбільшим закордонним споживачем кукурудзи, вирощеної в Україні, є Китай та країни Африканського континенту. Значущими конкурентами в Чорноморському регіоні для нас є Росія, Румунія та Болгарія.

Перспективою ринку кукурудзи в найближчі роки є, на нашу думку, підвищення якісних характеристик, спрощення експортних процедур та оптимізація логістичних процесів. Саме такий підхід до виробництва і подальшого переміщення сільгосппродукції по території України і за її межі приведе до формування найбільш високої ціни на кукурудзу.

Підписатися на розсилку закупівельних цін

Залиште номер телефону і отримайте sms-повідомлення з актуальними цінами.

Підписатися