Перевезення зерна КАМАЗами

Розвиток транспортної системи – необхідна умова трансформації економіки України, підвищення конкурентоспроможності й такої бажаної євроінтеграції. Усе частіше споживач не погоджується на менше, вимагає за свої гроші висококласного сервісу. І, звичайно, отримує.

Наприклад, під час перевезення зерна більш як 40% транспортних засобів – вітчизняного  виробництва (на жаль, не українського, а радянського – морально застарілого, технічно недосконалого, що не відповідає сучасним екологічним нормам).

Ідеться про дітище Камського автозаводу – машини якісні та надійні на момент їх створення, тобто 1976 р.

Вітчизняне автомобілебудування відстало від світового вже на етапі зародження. Перший ваговоз створили в 1924 р.; у 70-х роках запустили КамАЗи; у цей же час налагодили випуск спеціалізованих самоскидів для с/г вантажів.

Незаперечним є той факт, що в минулому столітті новенький КамАЗ дійсно відрізнявся «високою економічністю, експлуатаційною надійністю, комфортабельністю робочого місця водія». Однак проведене в цьому році опитування щасливих володарів цих вантажівок (до 1991 р. випуску) показав таку оцінку:
• легкість управління – негативна (потрібні сильні чоловічі руки, аби виконувати навіть прості маневри);
• комфортабельність – відсутня (напр., якщо порівняти із зручністю роботи, відпочинку водія в MANі, нехай того ж року випуску);
• великий пробіг без поломок – нереальний (керувати авто та вміти його ремонтувати – обов’язкові вимоги при прийомі на роботу);
• окупність поїздки – можлива (за відсутності непередбачених обставин, у тому числі виходу з ладу);
• вибір клієнтів – за умови зниженні вартості доставки (аж до негативної окупності).

Незважаючи на «блискучі» відгуки сучасних користувачів, територією України курсує величезна кількість КамАЗів – це заслуга водіїв і механіків, які все ще підтримують життя  «ветеранів». Імовірно, вантажівки, які випускають у наш час, мають кращі експлуатаційні характеристики, проте їх потрапляння до нашої країни останнім часом певною мірою ускладнене.

Базова модель – 53215, з колісною формулою 6×4 – призначена для різноманітних вантажів. Саме його модифікацією є сідлові тягачі, самоскиди та ін. Використовуючи дані таблиці, можна зрозуміти, про що мова. Це автомобіль Камського автомобільного заводу, клас – 5-ий (споряджена маса – 8 200 кг), різновид – з бортовою платформою, номер моделі серійного випуску – 215.

Для довідки, вартість такого зерновозу (80-х років випуску) на вторинному ринку – 12–15 тис. $.

Параметри

Клас

1 2 3 4 5 6 7
Бортова платформа 13 23 33 43 53 63 73
Сідловий тягач 14 24 34 44 54 64 74
Самоскид 15 25 35 45 55 65 75

З початку вивчення теми і до цього моменту мене цікавило питання: Чому цей варіант зерновозу такий поширений? Є ж вантажівки нові, красиві, ергономічні!
Переваги КамАЗів:
1) ціна на б/в авто значно нижча, ніж на вживані іноземні аналоги, не кажучи про нові;
2) прохідність – радянські інженери створили справжній всюдихід;
3) вантажопідйомність – відмінні показники (є можливість на свої страх і ризик навантажити навіть вище від норми);
4) витрата палива в середньому – 25 л;
5) розгінні характеристики;
6) можливість на одній заправці проїхати 700 км у складі автопоїзда;
7) експлуатація за температур від мінус до плюс 40ºС;
8) швидкість до 90 км/год;
9) поліпшена шумоізоляція (за твердженням творців).

КамАЗ-автопоїзд. Актуальною для зерновласника є можливість приєднання додаткової ланки – причепа (частіше – дво-, багатоосного), напівпричепа (для сідлового тягача).

Під час вибору відповідного КамАЗу й розрахунку вартості перевезення важливо враховувати:

– вантажопідйомність;
– тип кузова;
– наявність зчеплення;
– загальний пробіг;
– «вік», технічний стан;
– час перебування в рейсі;
– експлуатаційну швидкість.
Таким чином, КамАЗ-зерновоз таки легендарний вантажний автомобіль (зі своїми перевагами та недоліками), який не має аналогів! У будь-якому випадку – вибір за вантажовідправником: надати перевагу цьому (також моделям 53215, 5320 і т.д.) або іншому автозасобу для транспортування зерна.

Добавить комментарий