Правила перевезення зерна

У суспільстві величезна кількість правил, дотримання яких є бажаним, обов’язковим або навіть життєво необхідним. Ризики ж бізнесу, особливо аграрного, настільки високі, що вираз «сім разів відміряй, один відріж» – напрочуд актуальний:
на кону не тільки прибуток, але й репутація, добробут колег, підлеглих, без зайвого пафосу – усієї країни.
Найпростіший шлях до успіху – ретельно вивчити питання (швидше за все, не в бібліотеці, а на безмежних просторах Інтернету).

Серед незліченної кількості матеріалів є корисні поради, рекомендації, а також те, що позбавлене пізнавальної цінності. Давайте розберемося, які правила перевезення зерна існують, як не помилитися при виборі транспортної компанії.

По-перше, потрібно розрізняти поняття «виробник – відправник», «продукт – вантаж», «споживач – одержувач». Зерно як продукт ринкового кругообігу стає товаром, а на момент перевезення – вантажем. Його вартість (як продукту) безпосередньо пов’язана з витратами на вирощування – удобрення – збір, а також із транспортними видатками. Цілком природне бажання відправників і одержувачів заощадити на перевезенні, знизивши кінцеву вартість.

Важливо знайти фірму-перевізник, тарифи якої будуть оптимальними, а збереження вантажу – 100-відсотковим. Український ринок рясніє логістичними компаніями, на жаль, не завжди професійними. Вибираючи, звертайте увагу на:

1) наявність документів (інформація повинна бути у вільному доступі, щоб потенційні партнери могли переконатися в реальності та надійності);
2) досвід роботи (можливо, новостворена фірма надасть якісний сервіс, але може виявитися одноденкою);
3) відгуки, рекомендації (постійні клієнти – найкращий показник чесності, сумлінності);
4) автопарк (зернові вимогливі до тари, мабуть, оренда 50-річного КАМАЗа обійдеться дешевше, але якість перевезення значно знизиться, а час у дорозі – збільшиться);
5) логістичний супровід (аби не шукати зерновоз у полі, краще довірити регулювання перевезень фахівцям – маршрут виберуть, за GPS відстежать, завжди будуть на зв’язку із замовниками, водіями).

Група компаній «Вітерра», розвиваючись і розширюючись, взяла на себе відповідальність і за перевезення зернових власним автотранспортом. Ми зацікавлені в результаті й докладаємо максимум зусиль, щоб транспортування було швидким, якісним, безпечним, з використанням нових автомобілів і зведенням втрат до нуля (за офіційною статистикою вони можуть сягати 10–12%).

По-друге, важливо враховувати фізичні властивості зернових. Це не тільки сипучість, яка на судні під час крену може виявитися фатальною (звичайно, при недотриманні технології навантаження, розміщення в тарі). Усе різноманіття особливостей необхідно брати до уваги:

фізичні
– сорбційність;
– усадку;
– щільність;
– теплопровідність;

біологічні
– «дихання»;
– дозрівання;
– самонагрівання;
– проростання.

Зерно сприйнятливе до сторонніх запахів (актуально при транспортуванні у вагонах-хоперах, очищення яких найчастіше стає турботою замовника), схильне до збільшення об’єму (потрібно враховувати при річкових, морських перевезеннях).

Зі сказаного можна вивести основне правило при транспортуванні зерна – вибрати перевізника, який, з огляду на всі технологічні особливості та вимоги, здійснить доставку швидко, якісно, за оптимальними цінами.

Другий момент – дотримання нормативно-правової бази. Не можна ігнорувати точність, своєчасність і законність оформлення супровідних документів (наприклад, при автоперевезеннях): водія, на а/з, вантаж. Ніякі усні домовленості й солодкі обіцянки не допоможуть встановити, що цей автопоїзд із зерном ваш – ні в надзвичайних ситуаціях, ні при виявленні недобросовісності транспортника.

Також необхідна відповідність регламентуючим документам – Цивільному кодексу України, внутрішнім законам, ДСТУ, а під час міжнародних перевезень – конвенціям, міжурядовим угодам.

Третій нюанс – ретельна підготовка до перевезення: 1) самого зерна, 2) транспорту. Це передбачає здійснення навантаження фахівцями, за необхідності – упаковку (напр., у чисті сухі мішки), перевірку перед відправленням. Тоді зерно буде доставлене до пункту призначення без втрат, забруднень і зайвих переживань власника.

Добавить комментарий