Ситуація з постачанням зерновозів близька до критичної

Українська Зернова Асоціація в черговий раз має намір звернутися до керівництва Укрзалізниці з проханням про стабілізацію ситуації на ринку залізничних перевезень.

За словами президента УЗА Миколи Горбачова, на сьогоднішній день ситуація з постачанням вагонів для перевезення зерна з елеваторів до портів близька до критичної.

Пріоритетом в отриманні вагонів є ті елеватори, які мають найбільші виробничі (завантажувальні) потужності і здатні сформувати маршрути (склади по 53-54 вагонів на добу). А це лише 5% суб’єктів ринку зберігання зерна.

Така ситуація призводить до того, що виробники і експортери зерна для його продажу змушені везти свою продукцію за 200-300 км до таких складів, які мають доступ до відвантаження залізницею.

Таким чином, це призводить до фактичної монополізації регіональних ринків послуг з первинної обробки та зберігання зерна невеликою кількістю елеваторів.

Українська Зернова Асоціація пропонує ряд як оперативних, так і стратегічних заходів для забезпечення рівних умов для всіх учасників ринку.

Добавить комментарий